Nadchodzi Zima’24

Już za kilka dni Salesforce opublikuje Release Notes dla wdrożenia Winter’24. To pierwszy krok jednej z trzech corocznych aktualizacji systemu (oprócz zimy, nowe zmiany dostarczane są nam wiosną i latem).

Warto wiedzieć, że każdy proces aktualizacji odbywa się automatycznie i trwa nie więcej niż 5 minut (czas niedostępności systemu podczas aktualizacji). Oznacza to, że wszyscy użytkownicy systemu Salesforce korzystają z tej samej, najnowszej wersji oprogramowania i mogą wykorzystywać wszystkie nowe funkcjonalności. Przed wdrożeniem produkcyjnym nowa wersja systemu jest udostępniana na środowiskach testowych (od 4 do 6 tygodni wcześniej). Dokładny harmonogram wdrożenia Winter’24 przedstawia poniższa grafika.

Salesforce - terminy dla Winter'24

16 sierpnia opublikowane zostaną Release Notes, a więc wysokopoziomowy opis wszystkich zmian, na które liczyć możemy w danym wydaniu wraz ze wskazówkami na temat tego jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. Należy spodziewać się obszernego dokumentu (wersja Summer 23 liczyła 724 strony).

21 sierpnia osoby, które zgłosiły chęć zyskają wczesny dostęp do środowiska developerskiego w wersji Winter’24. Opcja ta będzie także dostępna dla osób, które posiadają pre-release org w wersji Summer ’23.

25 sierpnia Salesforce rozpocznie aktualizację wybranych środowisk testowych. Umożliwi to nie tylko zapoznanie się z nowymi zmianami, ale pozwoli także upewnić się, że wszystkie nasze customowe funkcjonalności są kompatybilne z nową wersją systemu. Tego dnia możemy się także spodziewać premiery strony poświęconej tej edycji systemu oraz dedykowanej ścieżki Trailhead.

1 września, 6 października i 13 października wersja Winter’24 będzie wdrażana na środowiskach produkcyjnych. Dokładny termin wdrożenia zmian na interesującej nas instancji można będzie sprawdzić na tej stronie.

14 września podczas konferencji Dreamforce odbędzie się prezentacja wybranych nowości, które przynosi zimowa edycja, a niespełna dwa tygodnie później (26-27 września) zyskamy dostęp do dodatkowych materiałów wideo na platformie Salesforce+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Usprawnij routing z Salesforce Additional Skills

Next Article

Wszystko o Dreamforce 2023

Related Posts