Co nowego w Winter 22?

Znów nadszedł czas poznania kolejnej aktualizacji Salesforce zawierającej całą masę nowych funkcjonalności. To ekscytujący moment zarówno dla administratorów jak i developerów oraz użytkowników, którzy zyskują usprawniony interfejs. Po ogłoszeniu daty wydania, podglądu w sandboxie – informacje o wersji winter 22 są w końcu dostępne. Zatem nie pozostaje nic innego niż zagłębić się w szczegóły. Najważniejsze z nowości to:

1. Opcja wysyłania Outbound Messages we Flow

Wiadomości wychodzące są teraz możliwe do zrealizowania we Flow Builderze (jako akcja). Jak sama nazwa wskazuje służą one do wysyłania wiadomości do zewnętrznych serwisów (poza Salesforce). Jest to istotne dopełnienie, które jeszcze bardziej podnosi reputację Flow jako narzędzia do automatyzacji, jednocześnie przyczyniając się do wygaszania Workflow Rule.

2. Aktualizacje Flow

Ilość aktualizacji Flow w wydaniu 22’ jest jak zwykle zresztą imponująca. Ograniczę się zatem do wymienienia najważniejszych z nich:

  • Zmiany elementu uruchamiającego Record-Triggered Flow
  • Opcja “Call a Subflow” z Record-Triggered Flow
  • Screen Flow: nowy element  Roll Back Records
  • Zmiana etykiety przycisków nawigacyjnych w Screen Flow
  • Możliwość ponownego połączenia elementów Flow w Auto-Layout
  • Możliwość skonfigurowania Batch Size dla zaplanowanych ścieżek w Record-Triggered Flows
  • Nowe Opcje “Minutes” dla Offsets (dla zaplanowanych ścieżek w Record-Triggered Flows) 
  • Udoskonalenia debugowania Record-Triggered Flow

Einstein Search jest bezpłatną funkcją Salesforce bazującą na sztucznej inteligencji. Wprawdzie funkcja ta jest do naszej dyspozycji już jakiś czas, jednak każda edycja owocuje aktualizacjami. Zimowe wydanie 22’ skutkuje domyślnym włączeniem wyszukiwania Einsteina w każdym orgu.

Film promujący Einstein Search, źródło: Salesforce.com
4. Wydajność Lightning Page

W ostatnim czasie Salesforce mocno skupiał się na zapewnieniu administratorom możliwości przyspieszenia prędkości działania ich orgów. Przycisk “Analizuj” na stronach Lightning daje możliwość sprawdzenia, jak przedstawia się przewidywany czas wczytywania strony, a także obejmuje wskazówki jak go poprawić.

Edycja Winter 22’ oferuje też kilka innych uzupełniających funkcji, które należy tu też zaakcentować.

Po pierwsze istnieje możliwość wyświetlenia metryk charakterystycznych dla danego orga m.in. opóźnienia sieciowe użytkowników, szybkość przeglądarki, co pozwala mieć bardziej adekwatny wgląd w faktyczną prędkość wczytywania.

Ponadto każdorazowo przy generowaniu strony w Lightning App Builderze analiza wydajności uruchamia się samoistnie, przedstawiając rekomendacje na wypadek, gdy wynik analizy zostaje ustalony na niskim lub umiarkowanym poziomie.

W przypadku, gdy wykorzystujesz customowe komponenty, możesz liczyć na bardziej drobiazgową analizę np. rekomendacje dla przypadków, gdy komponent obejmuje zewnętrzny CSS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Wystartował Salesforce+

Next Article

Halloween w Trailhead

Related Posts