Koniec wsparcia dla Workflow Rules & Process Builder’a

Salesforce ogłosił oficjalnie datę końca wsparcia dla Workflow Rules & Process Builder’a. Oba rozwiązania przestaną być wspierane 31 grudnia 2025 roku. Nie oznacza to jednak, że automatyzacje oparte o te narzędzia przestaną działać wraz z początkiem 2026 roku. Będzie można z nich nadal korzystać, jednak Salesforce nie będzie już świadczył dla nich wsparcia technicznego (w tym nie będą już wdrażane żadne poprawki).

Workflow rules pozwalają na automatyzację pracy przy zastosowaniu instrukcji w formacje “if”/”then” opisujących co powinno stać się z rekordem (np. aktualizacja wartości pola, wysłanie powiadomienia email, uruchomienie flow) po spełnieniu określonych warunków. Tworzenie nowych workflow rules zostało zablokowane wraz z wdrożeniem edycji Winter 23 (nadal możliwe jest edytowanie i aktywacja istniejących workflow rules).

Process builder przez długi czas stanowił jedno z podstawowych narzędzi do automatyzacji powtarzalnych procesów biznesowych. Był łatwy w konfiguracji i zapewniał graficzną prezentację procesów. Ich tworzenie zostało zablokowane w edycji Summer 23, pozostawiając użytkownikom możliwość aktualizacji i edycji istniejących procesów.

Oba rozwiązania zostały zastąpione przez Salesforce Flow, o którym więcej napisałam w tym wpisie. Aby ułatwić migrację posiadanych automatyzacji Salesforce udostępnił narzędzie Migrate to flow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Salesforce World Tour Essentials Warszawa 2024

Related Posts