Pierwsze kroki z Trailhead

Chcesz stworzyć customowy obiekt w systemie Salesforce, zastanawiasz się do czego służą konta i kontakty, a może jesteś zaawansowanym programistą, który chce być stale na bieżąco? Platforma Trailhead jest miejscem dla Ciebie!

Grafika promująca Salesforce Trailhead, źródło: salesforce.com

Uruchomiony w 2014 r. Trailhead jest  platformą edukacyjną, oferującą wyjątkowo przystępny, integracyjny i zabawny sposób nauki. Stanowi też niezwykle dostępną ścieżkę do ekosystemu Salesforce dla każdego zainteresowanego. Zatem każda osoba mająca dostęp do internetu, może spróbować tam swoich sił (wystarczy zarejestrować się, po to by otrzymać darmowe konto Trailhead).Nieważne czy jesteś administratorem, analitykiem, konsultantem, architektem, marketerem czy pracownikiem działu usług lub sprzedaży, na pewno znajdziesz tam ścieżkę edukacyjną dla siebie. Dlaczego warto to zrobić? Niech przemówią liczby: zgodnie z ostatnim raportem IDC do końca 2026 r. Salesforce wygeneruje 9.3 mln nowych miejsc pracy i 1,6 mld przychodów z nowych firm. Rozpoczynając swoją przygodę z Trailhead masz także szansę stać się częścią niezwykłej społeczności Trailblazer. Spotkasz tam niezwykle inspirujące i zawsze chętne do pomocy osoby, które charakteryzuje chęć nauki przez całe życie. Poznasz zapewne wielu innowatorów napędzających przyszłość technologii, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Co ciekawe znajduje się tam miejsce dla wielu różnych talentów, które dzięki dostępnym darmowym ścieżkom edukacyjnym mogą rozkwitnąć. W ten sposób Salesforce przyczynia się do wyrównywania szans, a także rozwija inkluzywny model biznesowy. Ponadto modeluje pozytywne zmiany w firmach swoich klientów.

Jak zbudowany jest Trailhead?

Zasadniczo każde zagadnienie podzielone jest na jednostki, które tworzą większe moduły. Proces nauki opakowany jest tutaj w zabawową otoczkę z elementami rywalizacji. Za każdą jednostkę zdobywasz punkty rozwiązując quiz albo challenge – zadanie praktyczne. Quiz sprawdza Twoją wiedzę na zasadzie testu wielokrotnego wyboru, tymczasem zadania praktyczne realizujesz w stworzonych fikcyjnych orgach. Kiedy skończysz wszystkie zadania przygotowane dla danego modułu – otrzymujesz odznakę, która wzbogaca Twój profil. Możesz także realizować proste projekty, przy których będziesz prowadzony za rękę, dzięki szczegółowym instrukcjom. Kiedy osiągniesz już odpowiedni poziom biegłości, możesz zdobyć “superbadge”, który dowodzi Twoich umiejętności (jest on jednak pracochłonny, wymaga rozwiązania konkretnego problemu biznesowego, zdobycie go nie jest najłatwiejsze, ale za to bardzo satysfakcjonujące). Cyklicznie organizowane są także Trailhead Quests, dzięki którym prócz porcji rywalizacji i zabawy, jest szansa zdobyć wiele ciekawych nagród (wśród nich: odznaki społecznościowe, karty podarunkowe, a także kupony certyfikacyjne Salesforce!)

Co wyróżnia Trailhead?

Przede wszystkim platforma jest zaprojektowana tak, aby łączyć wiele rodzajów treści i podejść, żeby dotrzeć do wszystkich rodzajów uczniów. Zatem możesz odnaleźć tam filmy, próbki kodu, przewodniki, zrzuty ekranu, obrazy, tabele, wykresy, instrukcje krok po kroku, a także praktyczne przykłady i scenariusze, opowiadanie historii. A to wszystko przedstawione w swobodnym i pozytywnym stylu.

Jeśli Cię przekonałam do spróbowania, możesz zacząć tutaj: trailhead

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Czym jest Dreamforce?

Next Article

Customowe obiekty w CRM

Related Posts