Poznaj Tableau GPT i Tableau Pulse

Podczas majowej konferencji Tableau Conference 2023 (do obejrzenia na platformie Salesforce+) poznaliśmy nową generację Tableau, wspieraną przez generatywną sztuczną inteligencję.

Tableau to platforma służąca do wszechstronnej wizualizacji danych, pomagająca podejmować właściwe decyzje, oparte na zgromadzonych informacjach. Jej ogromną zaletą jest łatwość integracji, pozwalająca pracować z różnymi rodzajami danych pochodzącymi z niemal każdego źródła.

Jak podaje Salesforce, blisko 80% Senior IT Liderów uważa, że generatywna sztuczna inteligencja ułatwi ich organizacjom lepiej wykorzystywać dane, co ma kluczowe znaczenie dla podejmowania właściwych decyzji. Jednocześnie aż 41% z nich twierdzi, że ma problem ze zrozumieniem posiadanych informacji, czego przyczyną jest ich niska dostępność i wysoka złożoność.

Salesforce przygotował właśnie odpowiedź na te wyzwania w postaci:

  • Tableau GPT, rozwiązania dającego analitykom dostęp do analiz opartych na sztucznej inteligencji, dzięki czemu będą oni mogli podejmować jeszcze lepsze i szybsze decyzje.
  • Tableau Pulse, narzędzia zapewniającego automatyczny wgląd i spersonalizowaną analitykę dla użytkowników biznesowych niezależnie od ich technicznych umiejętności i znajomości danych.

Tableau GPT

Tableau GPT to nowa generacja Tableau wykorzystująca generatywną sztuczną inteligencję w celu uproszczenia interakcji z danymi i lepszego ich zrozumienia. Daje ona dostęp do konsoli, w której możemy zadawać pytania wykorzystując naturalny język. Zapewnia to szybkie i skuteczne podejmowanie świadomych decyzji przez analityków, klientów, administratorów i developerów. Tableau GPT redukuje powtarzalne zadania, automatycznie sugeruje odpowiednie wykresy oraz wizualizacje, a także automatycznie generuje opisy źródeł danych.

Tableau Pulse

Tableau GPT stanowi fundament rozwiązania Tableau Pulse, zapewniającego zupełnie nowe doświadczenia w kontakcie z danymi, dostarczające spersonalizowanych, inteligentnych i kontekstowych informacji dokładnie wtedy gdy są one potrzebne. A wszystko to podane w prosty i zrozumiały sposób, nie wymagający nauki obsługi nowych narzędzi.

Personalizacja

Obecnie wiele firm dysponuje ogromną liczbą danych, jednak dotarcie do właściwych informacji dla użytkowników bywa czasochłonne i problematyczne (ze względu na ogromną liczbę raportów i ograniczone zasoby analityczne). Tableau Pulse rozwiązuje ten problem budując inteligentną i unikalną dla każdego pracownika stronę główną. Nie tylko dostarcza ona danych, których pracownik potrzebuje, oraz komentarzy pozwalających lepiej zrozumieć stan kluczowych wskaźników, ale zmienia się także w czasie, bazując na zachowaniu i potrzebach każdego pracownika.

Inteligencja

Tableau Pulse analizuje dane za pracownika, identyfikując trendy i automatycznie generując wnioski. Narzędzie to potrafi też przewidzieć pytania użytkowników i zasugerować im te, o których nawet nie pomyśleli. Pokazuje więc nie tylko “co” dzieje się w danej organizacji, ale także określa “dlaczego” tak się dzieje, co stanowi to nieocenioną pomoc w szybszym podejmowaniu lepszych decyzji.

Kontekstowość

Jednym z głównych czynników obniżających efektywność w pracy jest konieczność korzystania z różnych narzędzi. Przełączanie pomiędzy nimi bywa czasochłonne i problematyczne. Twórcy Tableau Pulse doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego nowe narzędzie oferuje dostęp do danych w miejscach i narzędziach z których użytkownicy już korzystają, nie powodując konieczności przechodzenia do kolejnego rozwiązania. Nie tylko przyspiesza to pracę, ale minimalizuje też ryzyko przeoczenia istotnych w danej chwili informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Salesforce World Tour Essentials Warszawa

Next Article

Skills-Based Routing Rules w praktyce

Related Posts