Zadbaj o swoją instancję z Salesforce Optimizer

Salesforce Optimizer

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, rosnącą ilością przechowywanych danych oraz wdrażaniem nowych funkcjonalności trudniejsze staje się dbanie o optymalne działanie danej instancji. Na szczęście wraz z releasem Summer 20 otrzymaliśmy zupełnie nową wersję narzędzia Salesforce Optimizer, która znacząco ułatwia dbanie o dobrą kondycję naszego orga.

Narzędzie w obecnej wersji pozwala jednym kliknięciem uruchomić analizę, w efekcie której otrzymamy listę działań, które powinniśmy podjąć. Każde działanie przypisane jest do określonej funkcjonalności, posiada estymowany czas niezbędny do jego wykonania oraz status, który wskazuje czy i jak szybko należy zareagować. Analiza trwa do 24 godzin (dla największych instancji), jednak często jej rezultaty są widoczne już po kilku minutach. Obejmuje ona ponad 50 metryk związanych z np. wykorzystaną przestrzenią, polami, kodem, layoutami oraz raportami i dashboardami. Salesforce zaleca powtarzać ją cyklicznie (raz na miesiąc lub raz na kwartał). 

Korzystanie z Salesforce Optimizera jest szczególnie pomocne gdy: chcemy rozpocząć porządkowanie naszego orga, zależy nam na poprawie wydajności naszego środowiska, mamy obawy o wykorzystanie limitów naszej instancji lub chcemy być na bieżąco z wdrażanymi przez firmę Salesforce nowościami.

Aktywację oraz działanie omawianej funkcji prezentuję na poniższym filmie. Zachęcam do jego obejrzenia, ponieważ Salesforce Optimizer to proste i bardzo pomocne narzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Łatwa praca na danych z widokami list

Next Article

Przywitaj się z Einstein GPT!

Related Posts