Celebruj sukcesy z Path i Flow

Salesforce Celebracja
Salesforce celebracja

Celebracja sukcesów pracowników to ważny element motywacyjny, wspierający ich zaangażowanie. Salesforce nie tylko pomaga osiągać cele, ale także oferuje sposoby na podkreślenie ich wagi. Jest to też dobry przykład na pokazanie elastyczności najlepszego systemu CRM na świecie.

Z jednej strony mamy do dyspozycji gotowe rozwiązanie, jakim jest konfetti, które możemy włączyć zarówno dla standardowych jak i customowych obiektów w ramach funkcji budowania ścieżek. To elastyczne i przemyślane rozwiązanie, czego najlepszym dowodem jest to, że możemy ustawić jego działanie per record type a także oprzeć ją na wartościach dowolnego pola. Mamy też możliwość ustawienia częstotliwości wyświetlania konfetti, tak by dopasować je do danego procesu i uniknąć sytuacji gdy np. pojawia się ono kilka razy na godzinę (jak mogłoby się zdarzyć w przypadku procesu obsługi spraw). 

Druga droga do osiągnięcia tego samego celu to skorzystanie z customowych lightingowych komponentów, których przygotowanie nie wymaga użycia kodu. W tym wypadku ogranicza nas już tylko nasza wyobraźnia. Możemy np. skorzystać ze screenflow i za pomocą komponentu display image wyświetlić dowolną grafikę lub animowany gif. Osadzając taki komponent na stronie rekordu mamy też do dyspozycji filtry, dzięki czemu możemy nie tylko zdecydować na jakim etapie wyświetlić gratulacje (tak jak w przypadku konfetti) ale także pokusić się o dodatkowe parametry (takie jak np. wartość okazji biznesowej lub czas w jakim sprawa została zamknięta). 

Zachęcam do obejrzenia poniższego wideo, na którym pokazuję działanie obu mechanizmów w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Umieść wykresy tam, gdzie są najbardziej potrzebne

Next Article

Wejdź do akcji z Salesforce Dynamic Actions

Related Posts