Salesforce appexchange

AppExchange to marketplace, w którym można znaleźć rozwiązania, takie jak: aplikacje, komponenty i usługi konsultingowe. To także przestrzeń do udostępniania własnych rozwiązań potencjalnym klientom  (jednak aby to zrobić trzeba mieć status partnera Salesforce).

Zazwyczaj pierwszym zetknięciem z Appexchange jest poszukiwanie istniejących rozwiązań, które możemy zainstalować na własnych orgach (pozwala nam to zaoszczędzić sporo cennego czasu i wysiłku  i cóż dzięki temu nie musimy wymyślać koła na nowo). Salesforce gwarantuje nam tutaj bezpieczeństwo oferowanych produktów. Przed instalacją warto szczegółowo zapoznać się z opisami, recenzjami i wersjami demo danych rozwiązań, żeby móc dokonać wyboru produktu, który najlepiej zaspokoi nasze potrzeby. Po podjęciu decyzji warto skusić się na test drive, dzięki czemu otrzymujemy demo, w którym możemy sprawdzić działanie rozwiązania jako użytkownik (z dostępem read-only), a także zaplanować proces wdrożenia. Potem nie pozostaje nam nic innego jak tylko zainstalować rozwiązanie ze wszystkimi komponentami w swoim środowisku. Po wdrożeniu wystarczy udzielić dostępu swoim użytkownikom bądź zaadaptować rozwiązanie dla określonej grupy użytkowników.

Appy, postać ze świata Salesforce promująca Appexchange, źródło: salesforce.com

Jeśli natomiast stworzyłeś innowacyjne rozwiązanie, które może przyczyniać się do  udoskonalenia procesu biznesowego w innych organizacjach, jako partner Salesforce, możesz “podzielić się” nim z innymi użytkownikami. Może to być custom object, custom tab albo komponent jako aplikacja, rozwiązanie Bolt, rozwiązanie Flow albo Lightning. Oferowane produkty są publikowane w AppExchange wraz z wersjami demonstracyjnymi i próbnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Raportowanie w Salesforce

Next Article

Konta i kontakty w CRM

Related Posts